MY 2018

Pokud kupujete nebo už jste koupili Opel Astra K, podělte se o zkušenosti.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: MY 2018

Příspěvek od mattonecz »

to by bylo dost podivne. druhy volant je stary volant pro vyssi vybavu. pro nizsi je uplne jiny, ten mam ja. ten nahore je novy pro vyssi vybavy
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Reklama
 

Uživatelský avatar
fixxxer
Příspěvky: 119
Registrován: 11 črc 2017, 12:23

Re: MY 2018

Příspěvek od fixxxer »

Nuž, tak príde mi to teraz ako riadny chaoz :-)
Vo všetkých predvádzačkách, vrátane Innovation, ktorú som mal požičanú, bol volant na obrázku vyššie.
Volant na spodnej fotogtafii som zachytil na car.info ako súčasť MY 2018. A podľa interiéru to nebude "entry level" výbava, nakoľko má združený displej farebný a na stredovej konzole je tiež 8palčák.
A fotka bola urobená na IAA v 09/2017 vo Frankfurte.
No nič. Kašlime na túto tému.

Nechám sa prekvapiť, čo vlastne za kormidlo mi to do auta vopchajú :-)
Marcel
Astra K (ST, MY2018) Innovation, 1,6 CDTI 100kW AT
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: MY 2018

Příspěvek od morgoth »

Je to tak jak píšeš, nevím co tu ostatní zmatkují. Horní volant byl pro modely s Navi 900, ten spodní ho od MY 2018 (nebo 2017.5) nahradil. Schválně se koukněte na konfigurátor na webu, je tam ten s kruhovými ovladači, volant pro R 4.0 je vůbec nemá.
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Uživatelský avatar
fixxxer
Příspěvky: 119
Registrován: 11 črc 2017, 12:23

Re: MY 2018

Příspěvek od fixxxer »

Ďakujem za potvrdenie mojich domnienok.
Už som myslel, že som "padnutý na hlavu", nakoľko som tento volant naozaj nikdy nevidel a iba jediný krát na niektorej fotke interiéru, aj to ešte z profilu. Tuším je stále v katalógu, ale inak nikde inde.

Tak jo, budem ďalej čakať a čakať.. Už ma to vážne otravuje (to čakanie).... Od 7.11.2017.
Celé divné...
Marcel
Astra K (ST, MY2018) Innovation, 1,6 CDTI 100kW AT
Uživatelský avatar
fixxxer
Příspěvky: 119
Registrován: 11 črc 2017, 12:23

Re: MY 2018

Příspěvek od fixxxer »

A perlička...
Slovenský konfigurátor na opel.sk tam nemá ani jeden volant z tej fotografie, ktorý som postol včera :lol:

Úplný laik sa stratí ale kompletne, nehovoriac o tom, že konfigurátor je nedotiahnutý a nezodpovedá realite cenníku :roll:
Marcel
Astra K (ST, MY2018) Innovation, 1,6 CDTI 100kW AT
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: MY 2018

Příspěvek od Mike »

fixxxer píše:Ja čakám Innovation, takže ma to zaujíma.
Tak v innovation není ten "lepší" volant automaticky. Musíš mít navigaci a barevný displej mezi budíky. Pokud sis nepřiplatil budeš mít základní volant co mají od enjoy výše. Ten mám já, za navigaci jsem nepřiplácel. Ale není vůbec špatný. Jinak ten 2018 pro navigaci je pohledově "horší" než původní, který byl víc načančaný a vypadal luxusněji. Ale zřejmě z ergonomického hlediska je lepší - nebudou při zatáčení vadit ovládací výstupky.
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: MY 2018

Příspěvek od mattonecz »

jo poplet sem to je to jak pisete. kazdopadne mne se vic libi ten novy, ale nevadi mi ani muj obyc v enjoy :)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
fixxxer
Příspěvky: 119
Registrován: 11 črc 2017, 12:23

Re: MY 2018

Příspěvek od fixxxer »

Ahojme.
No, s tým popletením sa to občas stáva:) Nikto nie je dokonalý a aj som ostal trochu zaskočený :)
Úprimne, nie som zatiaľ stotožnený s tým volantom, čo má tie kruhové tlačidlá.
Vnútorne som bol “nastavený” na ten volant, čo tam bol s navigáciou aj v testovačke. Dokonca sa mi viac pozdáva ten volant s plochými tlačidlami.

Nuž ale uvidíme, čo bude v tom mojom vagóne. Nacpali sme tam v konfiguráku do neho pomerne veľa vecí, len kožené sedadaľ chýbajú a nejaké fakt prkotinky. Pred objednaním som mal možnosti výbavy naštudované od A po Z a s predajcom sme to už len doladili. Vďaka mojim otázkam som sa tiež dozvedel, že Flex adapter by bola najblbšia položka ktorú by som si objednal. On je totiž (okrem toho, že vyzerá naozaj príšerne) vybavený iba káblom pre Adroid telefóny a musel by som tam pripojiť môj “jablkový” kábel a HLAVNE: stejnak iba nabíja a neprepája s autom!
To je najväčšia blbosť v tomto vozidle a ako iste viete, prepojenie s vozidlom je len a len cez USB v lakťovej opierke. Faaaakt praktické. Ale čo už:)
Každé auto má svoje pre a proti.

Len keby mi ho už “láskavo aj dodali! Čakáme už 3-tí mesiac a je to doosť otravné :oops:
Marcel
Astra K (ST, MY2018) Innovation, 1,6 CDTI 100kW AT
Kovi
Příspěvky: 35
Registrován: 06 lis 2017, 10:12

Re: MY 2018

Příspěvek od Kovi »

fixxxer píše: Len keby mi ho už “láskavo aj dodali! Čakáme už 3-tí mesiac a je to doosť otravné :oops:
Tak ja som objednaval koncom novembra a 24.1 uz bola na centralnom sklade. Len som do dnes cakal pokial ju privezu do BA (asi nemohli naplnit kamion).... Popravde som tiez dost zvedavy ktory volant tam bude.
Opel Astra K (02/18) 1.4T 92kW Dynamic, + sada inovacie, AGR sedadla, odhlucnovacia sada (a mnoho dalsieho)...
Uživatelský avatar
fixxxer
Příspěvky: 119
Registrován: 11 črc 2017, 12:23

Re: MY 2018

Příspěvek od fixxxer »

Kovi píše:
fixxxer píše: Len keby mi ho už “láskavo aj dodali! Čakáme už 3-tí mesiac a je to doosť otravné :oops:
Tak ja som objednaval koncom novembra a 24.1 uz bola na centralnom sklade. Len som do dnes cakal pokial ju privezu do BA (asi nemohli naplnit kamion).... Popravde som tiez dost zvedavy ktory volant tam bude.
No to je fakt paráda!
A ja som objednával na začiatku Novembra a nemám žiadne správy:(
Centrálny sklad... Máš na mysli ten v Maďarsku?
Ďakujem.
Marcel
Astra K (ST, MY2018) Innovation, 1,6 CDTI 100kW AT
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Astru K“