Řazení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
jolly007
Příspěvky: 6
Registrován: 16 zář 2017, 06:41

Řazení

Příspěvek od jolly007 »

Zdravím, mám takový specifický dotaz. Neví někdo jak funguje řazení na Crosslandu? Mám motor 1,2 60KW a stala se mi jedna věc. Nechal jsem zaparkované auto v mírném kopečku se zařazeným prvním stupněm. Když jsem chtěl po cca 2 hodinách odjet, tak jsem zařadil zpátečku, kousek jsem vycouval z parkovacího stání, zařadil jsem první převodový stupeň, pustil spojku přidal plyn a auto jelo normálně dozadu - couvalo. Vyřadil jsem, znova zařadil první stupeň a po sešlápnutí plynového pedálu auto jelo zase dozadu. Pak jsem zkusil zařadit zpátečku a poté jedničku a nic. Auto stále couvalo. Takhle jsem to několikrát zkoušel a nic. Stále auto couvalo. Vypnul jsem motor a znova nastartoval. Poté se auto rozjelo dopředu. Podotýkám, že se mi to stalo již po druhé nebo po třetí. Mám najeto cca 6000km. Hlava mi to nebere..... Neví někdo čím to může být?
Reklama
 

bruno75
Příspěvky: 16
Registrován: 27 pro 2017, 20:10

Re: Řazení

Příspěvek od bruno75 »

No normálne to nie je. Podľa mňa ti ostáva visieť poistka na radenie spiatočky na rýchlostnej páke. Preto ti po zaradení jednotky zaradí spiatočku. Otázka je či pri preradení do 2-stupňa pôjde auto dopredu alebo dozadu.
Ja by som určite neváhal a išiel to reklamovať. To je doslova nebezpečné a auto nie je spôsobilé na prevádzku. Si zober, že niekde v kolóne namiesto prvého prevodového stupňa budeš mať spiatočku a spôsobíš serióznu dopravnú nehodu. To nevysvetlíš, že si zaradil jednotku :!:
Astra K ST 1,4T innovation (110kW) šedá cosmic
picmis
Příspěvky: 7
Registrován: 12 úno 2018, 13:03

Re: Řazení

Příspěvek od picmis »

Ahoj, jsem také novým majitelem Crosslanda a mám problém se zpátečkou. Řadím normálně tzn. páka doprava na doraz a dozadu, ale při pohybu dozadu musím překonat nějaký odpor a jakoby v páce škubne. Má někdo podobný problém?
Opel Crossland 1,2 81kW Innovation + paket winter
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Řazení

Příspěvek od Sunman »

francúz... :x
Astronaut
Příspěvky: 15
Registrován: 09 srp 2017, 07:12

Re: Řazení

Příspěvek od Astronaut »

picmis píše: 12 úno 2018, 13:07 Ahoj, jsem také novým majitelem Crosslanda a mám problém se zpátečkou. Řadím normálně tzn. páka doprava na doraz a dozadu, ale při pohybu dozadu musím překonat nějaký odpor a jakoby v páce škubne. Má někdo podobný problém?
Zdravim, povedlo se tento problem nejakym zbusobem vyresit? Mam podobny problem s odporem paky, co by mi az tak nevadilo, ale vadi mi, kdyz pri mirnem pohydu auta dopredu / dozadu chci zaradit spatecku, tak jak kdybych radil pres zuby prevodovky. Se stojicim autem a naslednim zarazenim zpatecky to nedela.

Diky za info
AK ST 92k MY17.5
Crossland 81k
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1772
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Řazení

Příspěvek od Colommbo »

Astronaut píše: 02 bře 2022, 08:56 ...vadi mi, kdyz pri mirnem pohydu auta dopredu / dozadu chci zaradit spatecku, tak jak kdybych radil pres zuby prevodovky. Se stojicim autem a naslednim zarazenim zpatecky to nedela.
Ahoj! I při mírném pohybu vozu dopředu řadit zpátečku se všeobecně velmi nedoporučuje, osobně bych to dokonce označil přímo za ko*otinu... A že jde v takovém případě někdy "přes zuby" bude mít vysvětlení v tom, že kola (v převodovce) zpátečky nemají, narozdíl od všech dopředných rychlostních stupňů, šikmé ozubení, nýbrž kolmé. Právě proto je nutné R řadit v klidu (kola do sebe zapadají hůř.) Taky si můžeš všimnout jiného zvuku převodovky při couvání a při vyšší rychlosti převodovka kňučí jak tramvaj.
W124 E320 R6 Coupé 1994
Astronaut
Příspěvky: 15
Registrován: 09 srp 2017, 07:12

Re: Řazení

Příspěvek od Astronaut »

Zdravim Te Colommbo a diky moc za objasneni. Vidim, ze nejdriv budu muset zacit u sebe (odbourat tenhle zlozvyk), nez hned jezdit do servisu.
AK ST 92k MY17.5
Crossland 81k
Odpovědět

Zpět na „Crossland X“