Garančka po 2r/60tis km

Garančky, servisy, ceny a hodnocení servisů.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Sunman
Příspěvky: 1328
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Garančka po 2r/60tis km

Příspěvek od Sunman »

Každý nemec potvrdí, že kúpiť Porsche nie je žiaden problém. Problém je prevádzka. U "druhej garančky" v opláckom slangu t.j. niekde po 60tkm je na jednom z modelov výmena o-ringu na zadnej náprave. O-ring stojí ca 10EUR, pre výmenu ale treba vybrať nápravu s motorom a rozpojiť ich mimo auto. :mrgreen:


diskuziu o cenách v opel servisoch sme tu už mali. Ak niekto robí servis v garáži a platí sa mu bez DPH a odvodov do kapsy tak to neporovnávajme. Ak opel servis berie prachy za niečo čo urobili zle treba reklamovať a nabudúce ísť inam, zaslúži si skrachovať, logika je jednoduchá.
Reklama
 

Uživatelský avatar
sova
Příspěvky: 172
Registrován: 10 črc 2017, 08:14
Bydliště: Praha

Re: Garančka po 2r/60tis km

Příspěvek od sova »

pete píše:Mikona Zlín, 2. garančka s pylovým filtrem 5.500,-Kč + 450,- aditiva, spokojenost. 1,4 92 kW, ST.
no já to měl za 10tis. v BS Auto Praha :D nechal jsem navíc vyměnit vzduchový filtr, vyčistit brzdy a klimu
hhonza
Příspěvky: 4
Registrován: 09 led 2019, 09:04

Re: Garančka po 2r/60tis km

Příspěvek od hhonza »

Mě teď čeká 2. serviska, mám najeto 43tis. - Astra 1.6 CDTI 81 kW
Dělám si malý průzkum a zatím mám cenovou nabídku 8-8,5 tis Kč, práce prý na 4 hodiny. Zdá se mi to dost nebo je to u nafťáků takhle drahý?
Jsem z Plzně, ale do Algonu nechci. Uvidím, co přijde z druhého servisu, kam jsem poslal dotaz.
EDIT: Tak mi už napsali i z druhého servisu, cena by měla být do 10 tis. :shock:

Navíc přemýšlím, zda vůbec jezdit do autorizovaného, jestli nejet do normálního sevisu. Na konci ledna mi končí 2-letá záruka, tak už možná nemá cenu platit za originál servisky. A nebo jak funguje to prodloužení záruky na víc let? A jak vůbec zjistím, jaká záruka je na mé auto, zda ji už někdo neprodloužil? (auto jsem kupoval jako roční po oper. leasingu)
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: Garančka po 2r/60tis km

Příspěvek od Cinda »

Myslím, že na motor je právě 5 let s podmínkou autorizovaného servisu.
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Uživatelský avatar
majusenko
Příspěvky: 233
Registrován: 10 lis 2017, 09:40

Re: Garančka po 2r/60tis km

Příspěvek od majusenko »

s tým autorizovaným servisom to myslím neplatí. Riešilo sa to tu v jednom vlákne a obchodná inšpekcia im takéto praktiky zatrhla
Opel Astra K ST AT6, 147kW Innovation
(ex) Opel Insignia 2011, Cosmo
Opel Astra G 2009

https://www.spritmonitor.de/en/detail/898962.html
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: Garančka po 2r/60tis km

Příspěvek od sladas opc »

Jednomu ted lehnul motor, klasika zavada praskly pist atd a zaruka nejde musi zaplatit a raketu.. Jsou to smejdi!!
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Garančka po 2r/60tis km

Příspěvek od Joska »

hhonza píše:Mě teď čeká 2. serviska, mám najeto 43tis. - Astra 1.6 CDTI 81 kW
Dělám si malý průzkum a zatím mám cenovou nabídku 8-8,5 tis Kč, práce prý na 4 hodiny. Zdá se mi to dost nebo je to u nafťáků takhle drahý?
Jsem z Plzně, ale do Algonu nechci. Uvidím, co přijde z druhého servisu, kam jsem poslal dotaz.
EDIT: Tak mi už napsali i z druhého servisu, cena by měla být do 10 tis. :shock:

Navíc přemýšlím, zda vůbec jezdit do autorizovaného, jestli nejet do normálního sevisu. Na konci ledna mi končí 2-letá záruka, tak už možná nemá cenu platit za originál servisky. A nebo jak funguje to prodloužení záruky na víc let? A jak vůbec zjistím, jaká záruka je na mé auto, zda ji už někdo neprodloužil? (auto jsem kupoval jako roční po oper. leasingu)
Mám stejný motor, a včera servis, cena 7851 (s VIP programem) - K tomu jsem měl jsem 2 svolávačky - propadající se pedál brzdy, a druhá je soft na teplotu výfukových plynů (má to vliv na běh DPF filtru). To ti v garáži neudělají! (Smažík Kladno)
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
hhonza
Příspěvky: 4
Registrován: 09 led 2019, 09:04

Re: Garančka po 2r/60tis km

Příspěvek od hhonza »

Tak to je pěkná cena. Já už jsem se objednal do Příbrami, po telefonu mi paní řekla, že to vyjde na 8-8,5 tis., takže to už takový rozdíl není, abych to měnil.

Co obnáší ten VIP program?

A k těm svolávačkám - to ti brzdy jenom proměřili nebo něco i měnili? Paní mi říkala, že nejdřív změří nějaký tlak a jen když to bude špatný, tak se dělá výměna nějakých dílů. O druhé svolávačce nevím a ani mi nic neříkala - tak snad udělají, co mají.

Jinak se svolávačkami bych samozřejmě jel do autorizáku (to je zdarma), ale servisku bych mohl udělat jinde...nakonec jsem se ale stejně rozhodl pro ten autorizák, při prodeji to pak bude mít větší důvěryhodnost, zvlášť u takto mladého auta.
Uživatelský avatar
XMira
Příspěvky: 203
Registrován: 06 lis 2017, 13:53
Bydliště: CB

Re: Garančka po 2r/60tis km

Příspěvek od XMira »

Mimochodem... máte někdo zkušenost s tím aditivem, co dává Opel při garančce? Nějaká znatelná změna?
XCEED GTline 1.5T-GDI DCT MY2023
prodáno: ASTRA 1.4 110kW AT MY2018
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: Garančka po 2r/60tis km

Příspěvek od sladas opc »

Ja od kamose slysel ze po aplikaci aditiva slo auto hladseji bez mikrodrbani, kazdopadne na odstraneni problemu je aditivum nesmysl a kor jeste kdyz to davaji po roce.. Aditivum je origo, ale udajne to ma byt pripravek od TEC.. Mam ho taky pripraven tak to zkusim
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Garanční prohlídky + svolávací akce + servis + servisy“