Pískání klimatizace

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Uživatelský avatar
random
Příspěvky: 67
Registrován: 16 úno 2017, 07:48

Pískání klimatizace

Příspěvek od random »

Zdravím,

začal jsem pozorovat, že při určitých otáčkách (typicky kolem 2000 - 2500) mi začne pískat něco ze středu palubní desky. Přepokládám, že je to kompresor klimatizace. Je to vysoký, slabý tón, ale jednoznačně rozpoznatelný, takže k pípání senzorů další zvuk, který miluji. Pokud vypnu AC, tak zvuk okamžitě přestane. Otáčky, při kterých se zvuk generuje, nejsou vždy stejné, zvuk ani nezávisí na rychlosti ventilátoru, spíš na zátěži motoru. Při brždění či ustálených otáčkách to píská častěji než při prudké akceleraci (ale i tam se stane).

Pozoruje někdo podobné chování? Předpokládám, že je to na objednání do servisu...
MY17.5 ST 1.6T Innovation + goodies
Reklama
 

Uživatelský avatar
fixxxer
Příspěvky: 119
Registrován: 11 črc 2017, 12:23

Re: Pískání klimatizace

Příspěvek od fixxxer »

Ahoj.
Mne píska tiež. Od prvého momentu ale trvá to len 5-6 sekúnd a intervaly, kedy sa to ozve sa v mojom prípade vyskytujú bez (aspoň ja som si to nevšimol) súvislosti s otáčkami motoru. Nič hrozné. Je to počuť ale naozaj nijako zvlášť. Určite to dám riešiť, ale až keď budem mať dôvod ísť do servisu.
Môj laický dojem je, akoby bolo menej plynu v okruhu klimatizácie a preto ten zvuk. Alebo je príšinou nejaký iný komponent.
Takže áno, aj takýto zvuk sa v aute občas objavuje.
Marcel
Astra K (ST, MY2018) Innovation, 1,6 CDTI 100kW AT
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Pískání klimatizace

Příspěvek od Cinda »

Každý, koho vezu si stěžuje na podivné pískání. Já jsem hluchej a tak nic neslyším. Je obrovská výhoda být v moderních autech hluchej.

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Uživatelský avatar
Voloda
Příspěvky: 18
Registrován: 20 úno 2017, 10:10

Re: Pískání klimatizace

Příspěvek od Voloda »

Áno, píska aj mne. Mám manuálnu klímu. Dával som to reklamovať. No bolo mi to zamietnuté so slovami, že áno, už o tom počuli a nebudú mať najmenší problém mi to dať dokopy, no chyba sa musí prejaviť. A tu nastáva problém: Neviem tento stav umelo vyvolať. Z určitosťou viem, že to pískanie je intenzívnejšie počas vyššej vonkajšej teploty (+30°C)
Ak má niekto nejaké skúsenosti, ako to vyvolať umelo a teda predviesť to v servise nejakému mechanikovi, ktorý nebol v minulosti delostrelec, bol by som rád :)
Astra K, Enjoy, 1.0 - 77kW
Uživatelský avatar
PajaS74
Příspěvky: 42
Registrován: 04 kvě 2017, 11:02
Bydliště: SkoroPha

Re: Pískání klimatizace

Příspěvek od PajaS74 »

Jaké máte v Astrách chladivo - staré R-134a, nebo nové, velmi drahé, hořlavé a v opláckých klimách zvuky vydávající R-1234yf? Mrkněte na štítek v motoru.

V Zafirách to taky houká. V Německu měnili kompresory, expanzní ventily a nic 100% nepomůže. Je to nekompatibilita systému s novým chladivem. Ve Švýcarsky zkusil někdo vyměnit chaldivo R-1234yf za R-134a a rázem bylo ticho.
Jinak na Zafirách to řešíme zde club-opel.com/forum-tema/kompresor-klimatizace-je-dost-slyset-157255
A kdo umí německy, tak si počte spoustu stran zde https://www.motor-talk.de/forum/klimaan ... 76308.html je to téma dlouhý skoro jak to o trhání, takže je vidět, že to trápí spoustu lidí a Opel neví co s tím.
Zafira C Innovation 2017, 1,4T 103 kW MT
Uživatelský avatar
random
Příspěvky: 67
Registrován: 16 úno 2017, 07:48

Re: Pískání klimatizace

Příspěvek od random »

Nasimulovat to umim uspesne. Je pravda, ze je potreba teplejsiho pocasi, ale cokoliv teplejsiho nez 20 st. staci. Jen pak kompresor spina mene casteji. Jak jsem psal o tech otackach motoru - pokud je motor vytoceny, tak se zvuk neozve, pokud pod cca 2000 otacek, tak taky ne. Frekvence zvuku je ale vzdy stejna. Zda se mi, jako by bylo neco na spojce kompresoru pridrene a vzdy, kdyz sepne na urcity vykon, zacne piskat.

Az budu mit trochu casu, osadim auto smerovymi mikrofony a zvuk nahraju. At maji v servisu taky nejakou muziku k poslouchani.

Jinak dekuji PajaS74 za informace. Jeste me zarazi, ze prvni leto se mi to nestavalo. V tom dlouhem vlaknu pisi take o reseni v podobe spravnem objemu chladiva. Treba v mem pripade dolneni pomuze.
Naposledy upravil(a) random dne 04 črc 2018, 11:44, celkem upraveno 1 x.
MY17.5 ST 1.6T Innovation + goodies
morgoth
Příspěvky: 339
Registrován: 27 úno 2016, 00:47

Re: Pískání klimatizace

Příspěvek od morgoth »

Kompresor nemá spojku ale proměnný zdvih válců, takže je k pohonu připojený neustále. Dávalo by smysl že je tam něco přidřené a při určité kombinaci otáček a nastavení zdvihu to začne vydávat zvuky. Zkusil bych při pískání nechat otáčky a přídat/ubrat chlazení, jestli se to změní. Jinak já u sebe zatím nic podobného nepozoruji.
Astra K HB 1,4T 110kW, Innovation, 02/2016
Uživatelský avatar
random
Příspěvky: 67
Registrován: 16 úno 2017, 07:48

Re: Pískání klimatizace

Příspěvek od random »

Podle popisu na Zafira foru a jinde se to tyka u Aster pouze motoru 1.6T. Zbytek je z obliga.
MY17.5 ST 1.6T Innovation + goodies
Uživatelský avatar
random
Příspěvky: 67
Registrován: 16 úno 2017, 07:48

Re: Pískání klimatizace

Příspěvek od random »

Žena včera řídila v Itálii po cestě domů v 35 stupňovém horku. Klima při poskakování pískala v podstatě neustále. https://www.youtube.com/watch?v=qEaUPqTENEY
MY17.5 ST 1.6T Innovation + goodies
Luckiller
Příspěvky: 41
Registrován: 01 dub 2016, 19:16

Re: Pískání klimatizace

Příspěvek od Luckiller »

To piskani nepravidelne mam tez at uz jedu v kolone nebo normalne bez omezeni. A to bez ohledu na to jestli mam zaplou klimu nebo ne. Dela to vetsinou po delsi trati a spis v dobach kdy je vice teplo. Tak nvm. Turbo, chlazeni?
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Interiér a exteriér“