trhnutie pri akceleracii

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

morgoth píše:Jen pro info jestli někdo máte prodlouženou záruku od cargarantie tak tam mají vysloveně napsáno že při načipování zaniká.
Ja kaslu na zaruku,ono stejne i kdyby se to vysypalo a bylo by to bez cipu stejne by vse neuhradili..byla by tam nejaka kulance..v zaruce jsem resil trhani a cukani a stejne nic nevyresili,vetsinu jsem stejne musel zkouset ja sam viz treba ty svicky..ja nejdu do cipu kvuli tomu aby mi tam nahrali nejakej extra vykon to vubec-ja chci udelat optimalizaci vykonu a kdyby treba pribylo i par koniku ci trosku kroutaku tak by to nicemu nevadilo..kamos to tak udelal a ma naprosty klid a to uz ma za sebou nekolik tisic km
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Reklama
 

Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

sladas opc píše:
morgoth píše:Jen pro info jestli někdo máte prodlouženou záruku od cargarantie tak tam mají vysloveně napsáno že při načipování zaniká.
Ja kaslu na zaruku,ono stejne i kdyby se to vysypalo a bylo by to bez cipu stejne by vse neuhradili..byla by tam nejaka kulance..v zaruce jsem resil trhani a cukani a stejne nic nevyresili,vetsinu jsem stejne musel zkouset ja sam viz treba ty svicky..ja nejdu do cipu kvuli tomu aby mi tam nahrali nejakej extra vykon to vubec-ja chci udelat optimalizaci vykonu a kdyby treba pribylo i par koniku ci trosku kroutaku tak by to nicemu nevadilo..kamos to tak udelal a ma naprosty klid a to uz ma za sebou nekolik tisic km
Optimalizacia vykovovej krivky suhlasim ale z tym nacipovanim by som bol opatrny.
Totiz to tie firmy co cipuju auta som cital ze slubuju aj navysenie vykonu a znizenie spotreby paliva.
Znizenie spotreby ma fungovat asi tak že v nizkych otackach nebudes nuteny podradovat na nizsi rychlostny stupen,lebo auto bude mat navyseny vykon a maximalny krutak prave v nizkych otackach. Este v nižšich ako ma z vyroby soft. Už pri 2000 ot čipuju maximalny krutak a to je podla mna zle.
Budes jazdit viasej v nižsich otackach tym padom sa zakarbonuje motor a bude trpiet hnacie ustrojenstvo klujovy hriadel, ojnice a piesty. Oni to cipuju aby to tahalo od spodu a jazdilo na otackach ako diesel. Ja uz som to riešil z RLS čiptuning. Pisal som im ci mi spravia nacipovanie podla mojho želania. Chcel com aby mi nacipovali maximalny krutak na cca. 3000 ot. Nechcem auto trapit v nizkych otackach. Povedali mi že O.K. Čipnu mi to ako ja budem chcet,ale neviem ci ist do toho? Teraz mi konecne ide auto perfektne a čim dalej ide lepsie,takže asi nebudem donho teraz drbat.
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

Jak jsem psal ja chci decent optimalizaci i treba s trosku koniky navic..nepotrebuju extra vykon staci mi klidne to co tam je ted jen proste to optimalizovat..kamos tak nechal udelat a pohoda
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 286
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od westler »

Fascinuje mě jak si lidi myslí že nějaký "garážník" co umí přes upirátěný soft posunout mapu vstřikování a plnícího tlaku by mohl dokázat víc než celé vývojové oddělení inženýrů kteří se v automobilce starají o optimalizaci parametrů spalování/motoru :mrgreen:

Nechci vyvolat žádný flame, jen je dobré si uvědomit fakta a stoupnout nohama zpět na zem :mrgreen:
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mattonecz »

je rozdíl mezi garážníkem a člověkem co to odměří na brzdě před a po a podle toho to upraví
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Uživatelský avatar
Peto
Příspěvky: 419
Registrován: 06 lis 2016, 13:24
Bydliště: Bardejov

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Peto »

westler píše:Fascinuje mě jak si lidi myslí že nějaký "garážník" co umí přes upirátěný soft posunout mapu vstřikování a plnícího tlaku by mohl dokázat víc než celé vývojové oddělení inženýrů kteří se v automobilce starají o optimalizaci parametrů spalování/motoru :mrgreen:

Nechci vyvolat žádný flame, jen je dobré si uvědomit fakta a stoupnout nohama zpět na zem :mrgreen:
V tom co hovoris suhlasim ale vyzera to zrejme tak ze automobilky setria kde sa da. Konkurencny boj medzy automobilkami je velky a je dost mozne ze nevenuju takym detailom tolko pozornosti akoby mali. Z kvalitou aut to ide pomalicky z kopca aby sa usetrilo. Ved keby sa tymto problemom dvokladne venovali tak take auto ani sa nedostane do ruk zakaznika. Niekedy sa auto poriadne otestovalo. Vychytali sa problemy a poriesilo sa to este pred spustenim seriovej vyroby. Teraz ??? Vsetko sa riesi za pochodu a problemy sariesia cez reklamacie. Ked ma zakaznik stastie ze sa mu problemy ukazu v zaruke. Inak ma smolu. Nevrha to dobre svetlo na automobilku,ale kedze Opel predaval firmu Francuzom tak zrejme kaslali na to.
OPEL ASTRA 1,4 Turbo, 150k - r.v. 2015
Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od mfilip »

Pokud můžu poradit, nech si předem potvrdit nebo se domluvit na nějaké zkušební době týden dva, že pokud nebudeš s nastavením spokojen, přehrají tí původní soft zpátky a vrátí peníze.

Svého času jsem si nechal taky nahrát chip (OII RS). Nedopadlo to dobře, nelineární průběh, auto cukalo, i když nárůst výkonu byl znát, byl jsem na dalším přehrání, nakonec jsem se vrátil k originálu.
Ano, nebylo to přímo ladění na brzdě, ale může se to hodit vždy.
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
astraopel
Příspěvky: 49
Registrován: 23 kvě 2018, 22:15

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od astraopel »

astraopel píše:
brycedoe píše:Tak jsem si nechal podle vinka zjistit typ svíček, a jsou tam ty “staré”. Reapektive pokud je pravda, ze 1214105 jsou ty špatné. MY2017

https://www.doopla.cz/dily/svicka-zapal ... -1278.html

Ahoj, jak je možné že u MY2017 jsou stále ty staré, špatné svíčky? Myslel jsem, že toto vyřešili a už od MY17 tam dávají ty správné...Takže tomu tak není ?

Tak co, nikdo ?
Astronaut
Příspěvky: 15
Registrován: 09 srp 2017, 07:12

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od Astronaut »

Nejlepsi bude kdyz se zeptas primo v servisu dle VIN. Taky to mam v planu udelat i presto, ze mam MY17.5, kde by mohli byt nove svicky jiz od vyroby.
AK ST 92k MY17.5
Crossland 81k
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: trhnutie pri akceleracii

Příspěvek od sladas opc »

westler píše:Fascinuje mě jak si lidi myslí že nějaký "garážník" co umí přes upirátěný soft posunout mapu vstřikování a plnícího tlaku by mohl dokázat víc než celé vývojové oddělení inženýrů kteří se v automobilce starají o optimalizaci parametrů spalování/motoru :mrgreen:

Nechci vyvolat žádný flame, jen je dobré si uvědomit fakta a stoupnout nohama zpět na zem :mrgreen:
Sorry ale nesouhlasim..jsou firmy na ktery vedi co delaj..odmeri na brzde pred a po a pak mapu upravi podle toho to i casove trva..a pak jsou prave ti garaznici co vybehnou z notasem a nahuli ti tam behem peti minut program kterej to tam bude cpat mraky paliva a coud ze za tebou neni videt,ale hlavne ze to jede..co se tyka tech zkusenych inzenyru o kterych mluvis jak je mozny ze motor s takovymi problemy pustili z vyrobnich linek mezi lidi..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“